enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Motoryzacja

Używany Ford Mondeo – czy warto go kupić?

Używany Ford Mondeo – czy warto go kupić?

Ford to jedna z najpopularniejszych na świecie marek motoryzacyjnych. Samochody produkowane przez ten amerykański koncern od dekad cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym ze sztandarowych modeli jest Ford Mondeo produkowany od 1992 roku.

Używany Ford Mondeo – którą generację wybrać?

Mondeo doczekał się sześciu generacji, przy czym ta ostatnia jest w produkcji od 2022 r. Kierowcy, którzy planują zakup używanego egzemplarza, często mają problem z wyborem najlepszej generacji. Na rynku wtórnym bardzo dużą popularnością cieszą się w szczególności przedstawiciele czwartej i piątej generacji, w których dopracowano wiele rzeczy. Przykładowo w porównaniu z poprzedniczkami wprowadzono nowocześniejsze jednostki napędowe w bogatszej gamie oraz dopracowano kwestie związane z korozją nadwozia. Ostateczna decyzja o wyborze konkretnej generacji jest podyktowana indywidualnymi przesłankami.

Używany Ford Mondeo – jak wybrać najlepszy egzemplarz?

Atrakcyjna cena to bez wątpienia największa zaleta, jaką wyróżnia się używany Ford Mondeo. Nowy samochód kosztuje znacznie więcej, niemniej chcąc nabyć auto w dobrym stanie technicznym i ze stosunkowo niedużym przebiegiem, trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem. Taka inwestycja się opłaca, bo w im lepszej kondycji jest samochód, tym rzadziej się psuje. Podczas spotkania ze sprzedawcą należy go wnikliwie obejrzeć i zapoznać się z dokumentacją serwisową. Lepiej unikać powypadkowych aut, które potem sprawiają problemy podczas użytkowania. Przed złożeniem podpisu na umowie konieczna jest jazda próbna.

Używany Ford Mondeo – gdzie go kupić?

Najwięcej transakcji kupna-sprzedaży samochodów na rynku wtórnym zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi. Warto jednak pamiętać, że również i w salonie można pokusić się o zakup używanego Forda Mondeo. Warszawa jest siedzibą salonu Autoplaza będącego autoryzowanym dealerem Forda. To dobre miejsce na zakup samochodu – zwłaszcza że można dodatkowo nabyć gwarancję obejmującą wybrane usterki.

https://www.autoplaza.com.pl/

Udostępnij