enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

MężczyznaTransport

Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową w trakcie urlopu?

Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową w trakcie urlopu?

Rower jest bardzo funkcjonalnym oraz przyjaznym naturze środkiem transportu. Sprawdzi się w mieście, na codzienną trasę do pracy oraz w terenie, jako urlopowy środek transportu. Wycieczka rowerowa to bardzo przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Jak przygotować się do wyprawy? Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową? Są to dwa podstawowe pytania od osób rozpoczynających podróże na rowerze.

Przygotowanie się do wycieczki rowerowej

Przygotowania do rowerowej podróży zaczynają się od wyznaczenia trasy. Cel podróży musi być ściśle skorelowany z czasem jaki przeznacza się na wycieczkę. Po wybraniu miejsca docelowego, warto oznaczyć na trasie ciekawe tereny zielone typu parki krajobrazowe lub rezerwaty, zamki i pałace oraz inne obiekty zabytkowe.

Jazdę rowerem najlepiej jest planować po trasach ścieżek rowerowych. Oczywiście niekiedy nie ma innej możliwości poruszania się i trzeba przemieszczać się po drogach publicznych. Jednak dla bezpieczeństwa najlepiej wybierać drogi trzeciorzędne, o małym natężeniu ruchu samochodowego.
Inspiracje, dotyczące miejsc podróży, można czerpać z własnych marzeń lub też korzystać ze sprawdzonych tras, które polecane są na stronach blogowych.
Jeszcze innym źródłem pomysłów tras są szlaki rowerowe wyznaczone przez władze samorządowe i państwowe. Poruszanie się po nich jest wygodne i dobrze zaplanowane.

Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową na urlopie?

Istnieje bardzo dużo szlaków rowerowych, którymi można zwiedzać niemalże cały świat.
Ciekawym pomysłem na przewożenie roweru na większe odległości jest transport kolejowy, którym można transportować rower z miejscowości A do miejscowości B. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie ma możliwości przewiezienia roweru samochodem do punktu rozpoczynającego podróż.
Przykładowe szlaki, które znajdują się w Polsce i cieszą się największą popularnością to:

Bory Tucholskie

Jest to sieć dobrze skomponowanych z naturą ścieżek rowerowych. Na ich trasie leży bardzo dużo krystalicznie czystych jezior. Trasy są wyznaczone z dala od dróg z dużym natężeniem samochodów.

VeloMałopolska

Jest to wciąż rozwijający się szlak rowerowy, który cieszy się dużym powodzenie wśród rodzin z dziećmi. Fragment szlaku wzdłuż Wisły, określony mianem Wiślańskiego Szlaku Rowerowego, jest często uczęszczany właśnie przez rodziny. Na wyznaczonym szlaku można też wybrać drogi dla bardziej wymagających pasjonatów jazdy na rowerze prowadzące w Tatrach lub Pieninach.

Jeżdżenie na wycieczki rowerowe to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz relaks. Dodatkowo można uzupełnić swoją wiedzę krajoznawczą, a także przyjemnie spędzić czas z rodziną oraz przyjaciółmi.

Udostępnij