enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Sport

Profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego – kiedy warto ją kupić?

Profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego – kiedy warto ją kupić?

Rakiety tenisowe mogą być podzielone na różne kategorie w zależności od ich parametrów. Kiedy warto zdecydować się na profesjonalną rakietę do tenisa?

Wiele osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z tenisem zastanawia się nad tym, jaki rodzaj rakiety tenisowej wybrać. Często zainteresowanie wzbudza wtedy profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego. Czym charakteryzuje się taki sprzęt i kiedy warto zdecydować się na jego zakupienie?

Profesjonalne rakiety do tenisa – czyli jakie?

Rakiety tenisowe można podzielić na dwie główne kategorie – te dla początkujących oraz te dla zaawansowanych graczy, w tym dla profesjonalistów.

Tego rodzaju rakiety różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, która wpływa na ich zachowanie w trakcie gry, co przekłada się również na jej wyniki. Czym zatem cechuje się profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego w porównaniu do tej dla osoby początkującej?

Cechy profesjonalnych rakiet tenisowych

Najważniejsze cechy, jakie ma profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego, to przede wszystkim:

  • Optymalny ciężar – osoby doświadczone często wybierają nieco cięższe rakiety, ponieważ dzięki nim można uzyskać mocniejsze odbicie.
  • Mniejsza główka – daje mniejsze pole odbicia, ale za to większą prędkość piłki podczas jej serwowania oraz odbierania.
  • Wytrzymały materiał – profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego najczęściej wykonana jest z materiałów jak karbon, grafit.
  • Wymiary – dobierane są one precyzyjnie do oczekiwań użytkownika, aby korzystanie z rakiety było wygodne.
  • Balans – najczęściej w przypadku rakiet profesjonalnych balans, czyli środek ciężkości rakiety przypada na główkę, co pozwala na uzyskanie mocniejszych odbić.

Profesjonalna rakieta tenisowa – kiedy warto ją kupić?

Na sprzęt jak profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego warto przede wszystkim zdecydować się wtedy, gdy ma się już doświadczenie w grze w tenisa.

Dla początkujących nie poleca się zasadniczo tego typu rakiet, ponieważ mogą one utrudniać naukę. Trzeba również pamiętać o tym, że rakiety z czasem się niszczą, dlatego osoba początkująca może szybko uszkodzić swój sprzęt, a profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego jest sporym wydatkiem.

Gdzie można kupić profesjonalne rakiety tenisowe?

Aktualnie profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego może być zakupiona w wielu miejscach. Najszersza gama modeli od różnych producentów czeka w profesjonalnych sklepach tenisowych, które mogą zaprezentować na miejscu wiele popularnych i mniej znanych sprzętów, ale również sprowadzać je na zamówienie klienta.

Sklepy tenisowe oferują możliwość zakupu rakiet tenisowych stacjonarnie, a także w internecie. Aby zaopatrzyć się w sprzęt dopasowany do swojego poziomu zaawansowania, nie trzeba zatem udawać się do odległego sklepu stacjonarnego, ponieważ swoje zamówienie można łatwo złożyć przez internet.

Ile kosztują profesjonalne rakiety do tenisa?

Ze względu na zastosowane materiały i technologie profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego będzie wyższym wydatkiem w porównaniu do rakiety dla początkującej osoby. Zwykle jest to koszt na poziomie od 1000 do nawet ponad 2000 złotych.

Udostępnij