enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Motoryzacja

Kiedy i dlaczego warto wynająć auto na długi termin?

Kiedy i dlaczego warto wynająć auto na długi termin?

Wynajem samochodów na długi termin jest popularną usługą adresowaną do bardzo szerokiego grona odbiorców. Są nimi głównie przedsiębiorcy, ale nie tylko, ponieważ wypożyczalnie pojazdów mają przygotowane interesujące propozycje w tym zakresie także dla osób prywatnych.

Długoterminowy wynajem samochodu – kiedy warto?

Na wynajem długoterminowy aut decydują się najczęściej kierowcy, którzy z różnych względów nie zamierzają kupować samochodu na własność. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają oczywiście względy finansowe. Posiadanie pojazdu wiąże się z licznymi wydatkami, które z roku na rok są coraz większe. Wynajem długoterminowy stanowi świetną alternatywę dla zakupu i na ogół znacznie tańszą. Daje możliwość korzystania z samochodu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Zawarcie z wypożyczalnią umowy najmu na co najmniej rok  to dla przedsiębiorców doskonały sposób na zbudowanie firmowej floty bez zbędnych obciążeń finansowych. Omawiana usługa jest strzałem w dziesiątkę zawsze wtedy, kiedy zachodzi potrzeba uzyskania dostępu do samochodu bez inwestowania pieniędzy w jego zakup.

Długoterminowy wynajem samochodu – jakie ma zalety?

Jak podkreślają doradcy z wypożyczalni iPanek, długoterminowy wynajem samochodów przynosi najemcom szereg korzyści. Przede wszystkim mają duży wybór, jeśli chodzi o rodzaje, marki i modele pojazdów. Dzięki temu łatwiej je dopasować do indywidualnych preferencji. Wysokość miesięcznych opłat nie ulega zmianie przez cały okres obowiązywania umowy, przez co znacznie prościej jest planować budżet domowy lub firmowy. Wynajem długoterminowy nie wpływa też na obniżenie zdolności kredytowej, co ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców. Klient wypożyczalni nie musi się przejmować spadkiem wartości pojazdu – ten problem leży wyłącznie po stronie wypożyczalni, która po zakończeniu umowy wystawi samochód na sprzedaż. Sprawdzone i doświadczone wypożyczalnie dokładają wszelakich starań, aby formalności związane z najmem załatwiać sprawnie, niemniej sprawdzają wiarygodność finansową klientów.

Udostępnij