enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Hobby

Sesja rodzinna w plenerze – jak znaleźć dobrego fotografa?

Sesja rodzinna w plenerze – jak znaleźć dobrego fotografa?

Fotografią zajmuje się bardzo wiele osób. Jednak zrobienie profesjonalnej sesji zdjęciowej wymaga umiejętności i dobrego oka. Fotograf oprócz sprzętu musi mieć doświadczenie i pomysły, aby odpowiednio ustawić osoby fotografowane i dobrać tło. Coraz więcej osób decyduje się na sesję rodzinną w plenerze. Gdzie można zrobić ciekawe zdjęcia? Kiedy warto zrobić taką sesję?

Sesja rodzinna w plenerze – gdzie zrobić?

Fotografie są świetną pamiątką, do której się często wraca podczas świąt czy różnego rodzaju spotkań rodzinnych. Wiele osób decyduje się na zrobienie sesji rodzinnej w plenerze, aby mieć pamiątkę na całe życie. Najczęściej rodzice wraz z dziećmi umawiają się z fotografem na jakiś termin i udają się w plener. Miejsce ustala fotograf lub klienci. Niektóre osoby mają swoje ulubione miejsca i tam chcą być sfotografowani. Inni zdają się na fotografa i jego propozycje. Idealnym miejscem do zrobienia rodzinnej sesji jest park. Można także udać się nad jezioro lub jakiś mniejszy zbiornik wodny. Dobrym pomysłem jest także wybranie się w pobliże pałacu lub zamku, przy którym są ogrody. Można także znaleźć ruiny starego budynku lub zamku i zrobić zdjęcia w stylu retro.

Dlaczego warto zrobić rodzinną sesję w plenerze?

W dzisiejszych czasach każdy ma telefon i robi sobie setki zdjęć. Jednak większość z nich jest kasowana lub w ogóle się do nich nie zagląda. Wybierając się na profesjonalną sesję rodzinną do fotografa, można otrzymać piękny album ze zdjęciami wraz z fotografiami na pendrive, które są obrobione i wyselekcjonowane. Fotograf robi kilkadziesiąt zdjęć, a każde z nich nadaje się do włożenia w ramkę i powieszenia na ścianę. Nie jest to duży koszt, a można mieć piękną rodzinną pamiątkę. Jest to także fajny pomysł na prezent dla bliskich osób. Można taką sesję zamówić dla rodziców lub przyjaciół.

Jak wybrać fotografa?

Sesja rodzinna w plenerze może wydawać się prostym zadaniem do wykonania pod warunkiem, że zdjęcia zrobi profesjonalny i doświadczony fotograf. Warto poszukać dobrego fachowca, który podchodzi do każdego zlecenia profesjonalnie. Nie może być to osoba, która każdego klienta traktuje tak samo. Dobry fotograf poznaje się ze swoimi klientami i chce się czegoś o nich dowiedzieć. Sesja rodzinna w plenerze powinna odzwierciedlać charakter rodziny. Zdjęcia mają wyglądać naturalnie, a osoby na fotografiach nie mogą być spięte. Z tego względu dobrze jest wybrać fotografa, który jest nie tylko doświadczony, ale i sympatyczny. Najlepiej jest sprawdzić portfolio, poczytać opinie, a następnie spotkać się osobiście, aby sprawdzić, czy dobrze się z taką osobą można poczuć. Warto także uwzględnić cenę, choć ta nie powinna być ostatecznym wyznacznikiem.

Ile kosztuje sesja rodzinna w plenerze?

Cena sesji fotograficznej w plenerze jest zależna od paru czynników. Przede wszystkim każdy fotograf ma swój cennik i inną ofertę. Można wykonać sesję rodzinną i otrzymać 20 lub 100 zdjęć. Dodatkowo niektórzy oddają zdjęcia na pendrive, a inni wykonują albumy. Średni koszt takiej sesji oscyluje wokół 1500 złotych.

Udostępnij