enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Hobby

Składany telefon Samsung – który wybrać?

Składany telefon Samsung – który wybrać?

Myślisz nad zakupem składanego telefonu? Nie wiesz, który model Samsung wybrać? Powinieneś dowiedzieć się kilku kluczowych informacji na temat obu dostępnych wariantów konstrukcyjnych – zdobyta wiedza pomoże Ci wówczas w podjęciu korzystnej dla Ciebie decyzji. Dowiedz się, który model może spełnić Twoje oczekiwania i potrzeby!

Telefon składany Samsung – przykładowe sposoby użycia

Konstrukcje składanych telefonów można podzielić na dwa rodzaje:

  • fold;

  • flip;

Oba zapewniają różnorodne możliwości wykorzystania. Modele typu fold – otwierane niczym książki i cechujące się większym ekranem oraz wygodną obsługą dużego obszaru roboczego – sprawdzają się świetnie do wykonywania zadań wymagających:

  • pisania;

  • rysowania i malowania;

  • edytowania;

  • montażu plików audiowizualnych.

Natomiast warianty flip – wyróżniające się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami i przydatnym ekranem zewnętrznym – nadają się zwłaszcza do:

  • wykonywania fotografii;

  • przeprowadzania wideorozmów;

  • streamowania obrazu z przedniej kamery.

To dlatego, że ich obudowa może posłużyć Ci jako wygodny statyw, który będzie zawsze pod ręką (wystarczy zgiąć telefon w połowie ekranu, a następnie postawić na płaskiej powierzchni).

Jaki składany telefon Samsung powinieneś więc wybrać? Wszystko zależy od Ciebie oraz Twoich indywidualnych potrzeb! Tak naprawdę niewłaściwy wybór w tym przypadku nie istnieje.

Samsung składany telefon – przydatne wskazówki

Telefon składany Samsung może zapewnić Ci wielozadaniowość. Możesz wykorzystać to m.in. do ułatwienia sobie wykonywania pracy podczas korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. W ten sposób będziesz w stanie np. przeprowadzać wideorozmowy w górnym panelu, a dolnego używać do pisania szybkich notatek z rozmowy. Twoje rękopisy będą mogły zostać potem przekształcone w dokumenty tekstowe.

Wariant fold będziesz mógł wykorzystać nawet jako kompaktowy ekran do grania. Potrzebne do tego będą Ci jedynie podstawka na urządzenie i bezprzewodowy kontroler (czyli pad) – w ten sposób będziesz w stanie zapewnić sobie komfortową i wciągającą rozrywkę nawet podczas podróżowania pociągiem lub samolotem.

Flip natomiast może posłużyć jako… podręczne lusterko! Wystarczy położyć go na stole i włączyć przednią kamerę; przydaje się to np. podczas robienia makijażu lub utrwalania fryzury w polowych warunkach. Musisz wiedzieć też o jednym: kilka ciekawych i przydatnych rozwiązań odkryjesz lub wymyślisz samemu – ograniczać będzie Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Samsung Galaxy Z – lepszy Flip czy Fold?

Który telefon składany Samsung Galaxy Z można uznać za lepszy: Flip czy Fold? Tak naprawdę żaden – oba cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Przed zakupem musisz jednak zastanowić się, który z nich spełni Twoje oczekiwania w większym stopniu.

Jeżeli zależy Ci na mobilności, to wybierz Samsung Galaxy Z Flip5; natomiast jeżeli zależy Ci na dysponowaniu urządzeniem przypominającym tablet, to zdecyduj się na Samsung Galaxy Z Fold5. Przetestuj oba rozwiązania na żywo i sprawdź samemu, które zapewnia w Twoim przypadku więcej korzyści.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij