enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

MotoryzacjaTransport

Jak przewozić psa w samochodzie?

Jak przewozić psa w samochodzie?

Każdy posiadacz psa doskonale wie, jak zwierzak lubi być cały czas ze swoimi ludźmi. Powoduje to, że jest on zabierany we wszystkie miejsca, gdzie tylko jest to możliwe. Często sprawia to, że z psem jeździ się samochodem. Niestety niewielu właścicieli swoich czworonogów wie, jak przewozić psa w samochodzie, aby było to całkowicie bezpieczne. Dlaczego jest to tak ważne, a także jakie są zasady bezpiecznego przewożenia psa w aucie?

Dlaczego odpowiednie przewożenie psa w aucie jest tak ważne?

Przed rozpoczęciem analizy sposobów na bezpieczne przewożenie psa w aucie należy najpierw sobie zadać pytanie, z jakiego powodu jest to tak ważne. Dlaczego pies musi być w aucie odpowiednio umieszczony i zabezpieczony?
Jak można się łatwo domyślić, odpowiednie przewożenie psa w samochodzie jest ważne z tego samego powodu, co właściwe podróżowanie w aucie ludzi. Pies tak samo, jak człowiek jest śmiertelnie zagrożony podczas wypadku, a także może stanowić ogromne zagrożenie dla innych osób. Wystarczy nawet niewielka stłuczka, aby pies zrobił sobie ogromną krzywdę w przypadku niefortunnego uderzenia się o jakąś część samochodu.

Jak się powinno przewozić psa w aucie?

Jak więc widać, odpowiednie przewożenie psa w aucie jest naprawdę ważne. Warto sobie teraz zadać pytanie, w jaki sposób powinno się z psem jeździć, aby nie stanowił on zagrożenia dla innych uczestników podróży, jak i jego zdrowe i życie nie było zagrożone.
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że nie powinno się przewozić psa na kolanach. Dotyczy to nie tylko przedniego siedzenia, lecz również tylnego. Przewożąc psa na kolanach, narażamy go na ogromne niebezpieczeństwo śmierci podczas zderzenia, ponieważ zostanie od uderzony wybuchającą poduszką powietrzną. Jeśli przewozi się w taki sposób psa z tyłu, z pewnością nie uda się go utrzymać w rękach i siłą bezwładności przemieści się on w kierunku przodu auta, co również zakończy się dla niego śmiercią. Co bardzo ważne, może się on również przyczynić do urazów osób na przednich siedzeniach.
Jak zatem należy przewozić psa? Zdecydowanie najlepszym sposobem jest wożenie go zapiętego do pasów bezpieczeństwa. Na rynku da się znaleźć specjalne uprzęże, które najpierw mocuje się psu, podobnie jak szelki, a następnie wpina się je w gniazdo pasów. Dzięki temu pies po pierwsze będzie miał odpowiednią swobodę ruchów, aby mógł się np. wygodnie położyć, a po drugie będzie zabezpieczony na wypadek zderzenia z innym pojazdem.
Jeśli natomiast posiada się mniejszego psa, bardzo wskazane jest przewożenie go w zamocowanym do pasów transporterze. Również i w taki sposób uda się zwierzaka skutecznie ochronić przed niebezpiecznymi skutkami wypadku.

Udostępnij