enginepro.pl

Blog tematyczny o podróżach i motoryzacji

Motoryzacja

Rynek aut elektrycznych w Polsce

Rynek aut elektrycznych w Polsce

Samochody elektryczne w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że z roku na rok tych zeroemisyjnych i bardzo cichych aut przybywa. W końcu należy pamiętać o wymogach stawianych przez Unię Europejską w zakresie ograniczeń zanieczyszczeń w miastach, wynikających m.in. z emisji samochodów osobowych oraz zmniejszenia hałasu.

Rynek pojazdów z napędem elektrycznym w Polsce tak samo, jak za granicą rozwija się coraz dynamiczniej, co jest dobrze widoczne w prezentowanych danych w zakresie elektromobilności. Duży wpływ na wspomnianą kwestię mają nie tylko przepisy wprowadzane przez Unię Europejską, ale także znaczny rozwój zarówno infrastruktury ładowania, jak i oferty w segmencie aut ekologicznych. Nie wolno również zapominać o najważniejszym tj. wzroście świadomości ze strony klientów indywidualnych i biznesowych w zakresie stosowanie tego typu rozwiązań.

Kształtowanie się rynku aut elektrycznych w Polsce

Z danych najnowszego raportu Licznik Elektromobilności na koniec czerwca 2022 roku wynika, że po polskich drogach porusza się ponad 50 tysięcy osobowych i użytkowych aut wyposażonych w napęd elektryczny. Wynika z tego, że w okresie pierwszych 6 miesięcy br. liczba elektryków w porównaniu do analogicznego okresu z 2021 roku wzrosła o 45%. Jest to dobry prognostyk w zakresie postawionego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska celu, mówiącego o liczbie 600 tysięcy zarejestrowanych w Polsce samochodów elektrycznych do końca 2030 roku. W końcu należy pamiętać, że wiele krajów europejskich wyznaczyło już datę, po której nie będzie możliwa sprzedaż zarówno aut benzynowych, jak i diesli.

Auto elektryczne z zagranicy

Kupno auta elektrycznego wiążą się z niemałymi kosztami, zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów. Dlatego też wiele osób zainteresowanych tym zeroemisyjnym i cichym rozwiązaniem, decyduje się na auto elektryczne z zagranicy, tym bardziej że Ustawa o elektromobilności zakłada umorzenie akcyzy dla pojazdów z napędem elektrycznym sprowadzanych z krajów Unii Europejskiej. Nic więc dziwnego, że tego typu rozwiązanie stanowi bardzo ciekawą i korzystną opcję posiadania ekologicznego samochodu. Obecnie wiele osób bardzo chętnie decyduje się na elektryczne auto z Holandii. Duży wpływ na wspomnianą kwestię ma fakt, że na holenderskim rynku mamy do czynienia z dość szeroką ofertą pojazdów z napędem elektrycznym, które niejednokrotnie można sprowadzić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dlaczego warto skorzystać z usług carforfriend.pl?

https://carforfriend.pl/auto-z-holandii-jak-kupic-samochod-z-niderlandow/ od lat świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu sprowadzania aut z zagranicy zgodnie z potrzebami i wymaganiami klientów, którym oferujemy:

  • indywidualne podejście do zlecenia,
  • profesjonalną obsługę na każdym etapie realizacji zlecenia – w zależności od wybranego pakietu usług,
  • gwarancja bezpiecznego sprowadzenia auta do Polski,
  • pomoc w przejściu przez niezbędne formalności – przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.

Udostępnij